Понеділок, 23.12.2024, 11:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Математична Гадяччина

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 76
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Творча група

4 січня 2018 року на базі Сарської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з вчителями математики району проведено практикум з розв’язування задач по підготовці учнів до Зовнішнього незалежного оцінювання та до участі школярів у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з математики.
В ході практикуму вчителі розв’язували тригонометричні рівняння і нерівності(розглянули систему завдань для підготовки учнів до ДПА та ЗНО), розглянули правила швидкого розв’язання нестандартних нерівностей (застосування нестандартних методів розв’язання нерівностей), зупинились на методах розв’язування завдань високого та поглибленого рівнів, діафантових рівняннях та методах їх розв’язування, цікавих прийомах розв’язування олімпіад них задач. З питань підготовки до ЗНО виступили: Короленко Т.М., вч. математики Веприцької ЗОШ І-ІІІ ступенів; Кириченко М.В., вч. математики Сарської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів; Воронцова Т.А., вч. математики Лютенської ЗОШ І-ІІІ ступенів. З питань підготовки до Всеукраїнських учнівських олімпіад: Голоборща Л.І, вч.математики Римарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Таран Т.І. та Довгополик Т.М. - вч. математики Сватківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. В роботі практикуму взяла участь методист Гадяцького НМЦ Ємець Т.М. Навчання вчителів було успішним та ефективним.

 

ПЛАН

роботи творчої групи вчителів математики

«Формування предметних і ключових компетентностей в учнів. Методичні прийоми застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики»

Мета засідання:

Дата проведення:   07.10.2016

Місце проведення:   відділ освіти Гадяцької райдержадміністрації

«Ми починаємо реформу, яка на десятиріччя визначить освітній ландшафт України. Ми прагнемо побудувати суспільство освіченого загалу» (Л.Гриневич).

1.Обговорення проекту концепції нової української школи «Нова школа»

                                                      Ємець Т.М., методист Гадяцького НМЦ, члени творчої групи

2.Анкета для вчителів (членів творчої групи). Як ви використовуєте у своїй роботі вимоги та рекомендації чинних програм щодо формування компетентностей учнів?

3.Робота з літературою з питань формування ключових компетентностей….

4.Обмін досвідом про хід  впровадження змін в освіті (з математики)  2016-2017 навчального року.

5.Виробити рекомендації щодо формування предметних і ключових компетентностей в учнів з використанням методичних прийомів застосування ІКТ на уроках математики.

6.Підсумок   заняття.

Про методичні рекомендації вчителям математики з питань формування предметних і ключових компетентностей в учнів

         На сучасному етапі розвитку суспільства, на шляху інтеграції України до Європейського простору, при переході до ринкової економіки, що характеризується стрімким зростанням обсягу інформації і високоінтелектуальними технологіями суспільного виробництва, демократичне суспільство вимагає від школи значних змін.

Суспільству необхідна людина, яка здатна до активного творчого оволодіння знаннями; вміннями застосовувати ці знання на практиці. Знання повинні бути гнучкими і учень повинен вміти мобілізувати їх в реальній життєвій ситуації, швидко адаптуватися до нестандартних ситуацій.

Крім того, щоб знайти своє місце в житті, бути успішним, активно засвоїти свої життєві і соціальні ролі, сучасний випускник повинен вміти працювати в команді, бути комунікабельним та вмотивованим на успіх.

Сучасний світ складний. Дитині недостатньо дати лише знання. Ще необхідно навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними установками учня, формують його життєві компетентності, необхідні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці.

         На виконання Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, відповідно до проекту Концепції «Нова школа» у рамках запровадження компетентнісного підходу   07.10.2016 року у відділі освіти Гадяцької райдержадміністрація працювала творча група вчителів математики загальноосвітніх навчальних закладів району з питання: «Формування предметних і ключових компетентностей в учнів. Методичні прийоми застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики». Для вчителів математики розроблено відповідні рекомендації.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

творчої групи

Гадяцького науково-методичного центру

з питання: «Формування предметних і ключових компетентностей в учнів. Методичні прийоми застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики».

1.Членам творчої групи створити презентації по темах:

  •  «Вивчення теми  «Відсотки» в курсі основної школи»,
  • «Вивчення теми «Площі фігур» в курсі загальноосвітньої коли».

                                                                         До 1 грудня

2. З метою створення методичного посібника з математики для вчителів, вчителям математики загальноосвітніх шкіл скласти по 2 задачі з розв’язанням (вказати клас) по темах «Відсотки» та «Площі фігур» пов’язані: -  зі здоров’ям;

-  з навколишнім середовищем;

-  з споживанням;

- взаємозв’язок минулих і дійсних подій;

- з оцінюванням творів мистецтва і літератури;

- з правил безпеки життєдіяльності.

Електронний варіант підготовлених матеріалів надати до 1 грудня 2016 року на  e-mail: Jemecj.tamara@gmail.com

2. Вчителям математики:

  •   ознайомитися з матеріалами засідання творчої групи «Компетентнісна модель підготовки учня на шляху саморозвитку і самоосвіти учня» (презентація, додається);
  • Взяти участь у районному конкурсі методичних розробок та сценаріїв з математики, використовуючи математичні компетентності;
  • Впроваджувати в свою роботу уроки-практикуми на місцевості по темі: «Площі фігур».

Фотозвіти про проведення таких уроків висвітлити на шкільних сайтах або надати матеріали для висвітлення на сайті Гадяцького науково-методичного центру http://hadyachnmc.at.ua/, відділу освіти Гадяцької райдержадміністрації http://fz-09.at.ua/

 

 

 

 

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту